3

O kalendarzu ciążowym

“Kalendarz Ciążowy Fasolki” powstał, ponieważ wiemy, że każdy uwielbia opowieści o sobie, nie tylko te z czasu, kiedy był kilkulatkiem, ale też te z okresu, kiedy jeszcze z drugiej strony brzuszka dawał o sobie znać kopniakami… Dlaczego więc nie notować najważniejszych momentów, aby po latach móc je sobie razem przypomnieć? Takim pięknym pamiętnikiem, pełnym cudownych, wzruszających, a może czasem zabawnych wspomnień, może stać się Kalendarz Fasolki. Formuła kalendarza zachęca do świadomego przeżywania macierzyństwa oraz łagodnie wspiera rodzącą się bliskość i miłość pomiędzy rodzicami a maluszkiem przed jego narodzinami.

W kalendarzu ciąży znajdziesz:

  • unikatowe i uniwersalne kalendarium do indywidualnego kreowania, którego można zacząć używać w dowolnym momencie,
  • informacje dotyczące rozwoju maluszka, tego co mu służy, a co nie, jego wagi i wymiarów,
  • wieści nie tylko dla przyszłej mamy, ale też i oczekującego taty,
  • porady dietetyczne podzielone na 3 trymestry,
  • miejsca na fotografie i wydruki z USG,
  • miejsca na własne notatki oraz „Opowieści rodziców”,
  • przepiękne akwarele ilustrujące kontakt maluszka z rodzicami,
  • tabele z aktualnymi badaniami w ciąży oraz skrótami z USG,
  • tytuły inspirujących książek,
  • przestrzeń do tworzenia własnego pamiętnika, kalendarza ciąży,
a przede wszystkim dobrą zabawę i inspirację !
Podziękowania

Przy tej okazji chciałabym z całego serca podziękować wspaniałym kobietom, za to, że zechciały wziąć udział w przygodzie tworzenia kalendarza oraz z radością dzieliły się swoim doświadczeniem, talentem i miłością.

Annie Kamińskiej – mojej serdecznej przyjaciółce, autorce niezwykłych, empatycznych i pełnych miłości tekstów, za nieocenioną współpracę redakcyjną, podzielenie się swoim talentem oraz wsparcie na każdym etapie powstawania kalendarza.

Dietetyk Małgorzacie Nowickiej – mojej przyjaciółce, ktora była pierwszą “położną” kalendarza, odbierającą z miłością i otwartością kolejne etapy prac nad całością. Śmiało mogę napisać, że jest jego “mamą chrzestną” i bez niej wiele rzeczy nie byłoby możliwych.

Dr med. Dominice Zalewskiej – której idea kalendarza na tyle się spodobała, że zgodziła się być jej konsultantem ginekologiczno-położniczym i z wielką cierpliwością akceptowała pełne medycznych szczegółów treści.

Kamili Stankiewicz – za namalowanie z sercem pięknych ilustracji do kalendarza.

Alicji Głowa – za wspaniały projekt graficzny i składanie naszych pomysłów w całość.

Teresie Ptak – za korektę.

Ogromnie dziękuję też wszystkim pozostałym, bez których nieformalnego wsparcia, ale bardzo dużego i nieocenionego, “Kalendarz Fasolki” nie ujrzałby światła dziennego. Z całego serca dziękuję: Martynie, Justynie, Lucynie, Karolinie, Barbarze, Remigiuszowi, Michałowi i Andrzejowi.

Z miłością.
Renata Rutkowska (pomysł i wydanie)