Inspirujące książki

Serdecznie polecamy książki, które były inspiracją podczas tworzenia kalendarza. Sukcesywnie będziemy dodawać również nowe, interesujące tytuły.

Preeti Agrawal, Odkrywam macierzyństwo, Oficyna Wydawnicza Arboretum, Wrocław 2006.

Dorota Kornas-Biela, Wokół początku życia ludzkiego, PAX Instytut Wydawniczy, Warszawa 2002.

Iga Czarniawska-Iliev, Ciąża i poród bez obaw, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Sopot 2011.

Irena Chołuj, Urodzić razem i naturalnie. Informator i poradnik porodowy dla rodziców i położnych, Fundacja Źródła Życia, Mszczonów 2008.

Frederick Leboyer, Narodziny bez przemocy, przekład Dorota Staszewska, Ewa Szuchta, Wydawnictwo Radunia, Wrocław 1997.

Jean Liedloff, W głębi kontinuum, przekład Cezary Urbański, wydawnictwo Mamania, Warszawa 2010.

Michael Odent, Odrodzone narodziny: jak powinny rodzić się dzieci, przekład Hanna Jankowska, Bela Med, Krosno 2009.

Jean-Pierre Relier, Pokochać je zanim się narodzi, przekład Anna-Maria Sudolska, Wydawnictwo Ancher, Warszawa 1994.

Lennart Nilsson, Rodzi się dziecko, przekład Joanna Lipska, Wydawnictwa Naukowe PWN, Warszawa 1995.

Christoph Lees, Karina Reynolds, Grainne McCartan, Ciąża. Przewodnik po dziewięciu najważniejszych miesiącach w życiu kobiety, przekład Joanna Białko, Bożena i Zbigniew Bocheńscy, Wydawnictwo Pascal 2005.

Shivam Rachana, Narodziny w nowym świetle – lotosowy poród, przekład Magdalena Głaska, Wydawnictwo Ravi, Łódź 2003.

Wendy Teasdill, Joga na czas ciąży, przekład Anna Bezpiańska-Oglęcka, Wydawnictwo “bis”, Warszawa 2001.

Arlene Eisenberg, Heidi E. Murkoff, Sandee E. Hathaway, W oczekiwaniu na dziecko, przekład zespół lekarzy pod kierunkiem prof. zw. dr. hab. n. med. Zbigniewa Słomko, Dom Wydawniczy Rebis, Poznań 1999.

Lektury warte uwagi rodziców małych dzieci:

Sam McBratney, Nawet nie wiesz jak bardzo Cię kocham, przekład Jarosław Mikołajewski, Warszawa 2008.

Liane Schneider, Eva Wenzel-Burger, Zuzia i nowy dzidziuś, Poznań 2008.

Elżbieta Zubrzycka, Będziemy mieli Drugie Dziecko! Magia serca i miłości, Gdańsk 2009.

Fragmenty książek i cytaty

Książka „Odkrywam macierzyństwo” jest wynikiem mojej współpracy z setkami kobiet w ciąży. Napisałam ją po to, by pokazać, jak bardzo przebieg ciąży i jakość porodu decydują o zdrowiu waszych pociech. Lepszy sprzęt w szpitalu i coraz dłuższa lista badań to za mało, by zagwarantować dziecku zdrowie. To od Waszego świadomego przygotowania do poczęcia, od Waszej troski o swój stan podczas ciąży i budowania wiary w siebie zależy jakość narodzin.
Rodzicielstwo jest przełomem w życiu, od niego zaczyna się nowy etap, życie nabiera nowych treści, nowych wartości. Jung porównuje poród do inicjacji -podczas porodu umiera kobieta jako dziewczyna i rodzi się na nowo jako matka. Wysiłek – zarówno ten fizyczny, jak i duchowy – stanowi szansę na wzmocnienie się na każdym poziomie. Wielokrotnie dowiedziono, że kobiety, które rodziły własnymi siłami, nie tylko łatwiej znoszą potem każdy inny ból, ale także wszelkie przeciwności. Macierzyństwo może być rozwijającym i głęboko satysfakcjonującym doświadczeniem w Waszym życiu, jeżeli tylko przygotujecie się do niego fizycznie, emocjonalnie i duchowo. Czy warto czekać, aż system się zmieni, wiedząc, że jakość ciąży i porodu kształtuje Wasze życie i życie Waszego dziecka?
Nowe wydanie książki powstało po to, by jeszcze bardziej wspierać Was w staraniach o lepszy poród i macierzyństwo. Wydanie to zawiera nowe rozdziały poświęcone m.in. budowaniu więzi z dzieckiem w fazie jego życia wewnątrzmacicznego, walce ze stresem za pomocą medytacji, świadomemu planowaniu porodu, naturalnym terapiom, z których możemy korzystać w przypadku trudnego porodu i chorób dziecka, sposobom zapobiegania i leczenia dziecka po pojawieniu się pierwszych symptomów choroby.
Nasze ciało ma ogromną moc samoleczenia. Korzystając z naturalnych metod, konsekwentnie budując wiarę w siebie, możemy zapewnić sobie i swojemu dziecku zdrowe i dobre życie.

 Preeti Agrawal